• Ostetud kasutatud pesumasin. Nüüd katki, jätab lõpus tsentrifuugi ära ja lülitab siis välja. Täna tuleb ka remondimees vaatama. Kas on õigus kohe raha tagasi saada, sest masin 13a vana ja maksis üle 120€?

 

 V: kohe ei ole õigust raha tagasi küsida, esmalt tuleb lasta parandada. Kui parandamine ebaõnnestub, siis on õigus raha tagasi küsida. Loomulikult ei ole välistatud omavahelised kokkulepped, kui müüja nõustub, võib kohe raha tagasi saada. – Kasutatud kauba ostmisel tuleb olla eriti ettevaatlik ja igati kontrollida seadme korrasolekut ja eelnevalt juba kindlaks teha võimalused, mis on seadme rikke korral.

 

  • Oktoobris 2011 ostetud lapsevankri vead ilmnesid lumes sõites. Sama oli ka suvel. Juunis viidi käru garantiiremonti, kust tarbija sai toote kätte soovitusega paari nädala pärast tagasi tuua, sest Saksamaalt olla tellitud varuosad. Kodus selgus, et vankri katteriie oli kannatada saanud – katki ja ära hõõrutud. Tagasi viies poodi selgus, et müüja ei olnud alguses kaupa üle vaadanud. 18 juuli vanker uuesti poodi, 19 juuli teatati, et vanker on saadetud Saksamaale ekspertiisi. Kasutada anti asenduskäru. Tarbija soovib aga raha tagasi, sest on möödunud palju aega

 

V: Helistasin Fliis Trade OÜ-sse ja küsisin teise poole kommentaari. Selgus, et pood on igati vastu tulnud kliendile. Käru viga ilmnes alles peale poole aasta kasutamist, anti asenduskäru, tootja saadab uue raami. Raami viga seletas esindaja ka sellega, et on võimalus, kus kasutaja on ise käru liigse jõuga käsitlenud. Seda tõestada on raske. Tarbija ei vaadanud kohe ise ka kaupa üle, kui sai esimesel korral parandusest kätte ega fikseerinud müüjaga, et kate on rikutud. Teistkordsel vea ilmnemisel oleks tulnud teha avaldus ja soovi korral raha tagasi küsida, sest parandamine ebaõnnestus. Kuna tootja on aga vastu tulnud ning saadab uue käru raami, siis hakkab sellele kehtima uus garantiiaeg, millest informeerisin ka tarbijat.

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193, +372 5845 2323
E-post: tartutarbija@gmail.com, tiiu.muursepp@ut.ee
EenetLeia meid Facebookist!