Toit - arhiiv

Tuleb ette juhtumeid, kus tarbija on ebameeldiva üllatuse osaliseks saanud, kui toiduaines leidub võõrkeha. Ajakirjanduses on nendest juhtumitest ka juttu olnud.

 

Meiepoolne soovitus tarbijale on: tuleb ühendust võtta tootjaga, rääkida oma probleem. Tootja on huvitatud tagasiside saamisest, et tõhustada kontrolli tootmises.

Viimati meieni jõudnud taoline probleem lahenes tarbijale väga soodsalt. Tuleb olla koostööaldis ja avatud läbirääkimistele.

Tartu TNIK koos teiste tarbijatega on leidnud meie kauplustest mitmesuguseid tooteid, mis sisaldavad laste aktiivsuse- ja tähelepanuhäireid põhjustavaid lisaaineid. Nendeks lisaaineteks on Southamptoni uuringu põhjal laste hüperaktiivsust põhjustavad sünteetilised toiduvärvid-asovärvid E102, E110, E122, E124 ja E129 ning toiduvärv E104.

 

Vaata täpsemat infot - Toiduainete nimekiri, mis sisaldavad laste aktiivsuse- ja tähelepanuhäireid põhjustavaid toiduvärve. Selles nimekirjas sisalduvad ka mõned ravimid.

 

Toiduainete ja ravimite uuring kestab. Ka Sina võiksid meile abiks olla! Teata meile info @ tartutarbija.ee, kui oled leidnud tooteid, mis sisaldavad nimetatud toiduvärve.

 

Sa ei pea ära keelama mitte kõiki maiustusi. Kauplustes leidub siiski küllalt palju maiustusi ja karastusjooke, mida me soovitame, sest need ei sisalda toiduvärve või siis sisaldavad looduslikke toiduvärve.

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!