' Õigus õiguse vastu

Saime mureliku tarbija kirja.

Olen tarbija, kes külastas oma kodupoodi. Selleks on tavapärane market, kus umbes 50 töötajat. Olen kuulnud, et selles ettevõttes ei peeta lugu vaktsineerimisest töötajate hulgas. Olin selles suhtes skeptiline.

06.04.21, käisin poes oma oste tegemas. Kahjuks kuulsin kassas mulle järgnenud ostja ja kassapidaja vahelist vestlust:

 – kas oled vaktsineeritud, küsis ostja,

- ei, vastas kassapidaja – ma ei vaktsineeri ega teegi seda, sest meie töötajate hulgas on enamus, kes ei ole huvitatud vaktsineerimisest

Mina kui tarbija, ma vajan teadmist ja kindlust, et poeskäik on ohutu. Kuidas on eesliinitöötajal võimalik sellise suhtumisega oma tööd teha? Me keegi ei tea, kes on viirusekandja või ka sümptomiteta haige, nii jagatakse haigust teistele.

Olen teadlik väitest, et igal inimesel on õigus ise otsustada ja end mitte vaktsineerida. Kas tal on aga õigus teisi inimesi võimaliku nakkuse puhul ka nakatada??? Miks on vaktsiinivastaste õigus ülem kui teiste inimeste õigus olla kaitstud???

Arvan, et kõik eesliinitöötajad, kes puutuvad kokku inimestega oma tööalaselt, peavad olema vaktsineeritud ja ei tohi nakkust levitada. Alati on tarbijal võimalik valida teine pood. Antud pood kaotab vähemalt ühe oma püsikliendi.

Leian, et meie riigi valitsus peab sellesse sekkuma ja oma seisukoha ütlema.

 

Inimese elu aluseks on toit ja toitumine.

 

Ilma toiduta ei ole võimalik eksisteerida. Igapäevaelus tuleb meil kogu aeg langetada valikuid. See, kas tehtud otsused on tervise seisukohalt õiged, on meie teadlikkuse näitaja. Iga inimene peab ise enda jaoks õiged teed ja otsused leidma. Sellel teel on võimalik kasutada abi valides kujunenud mallide, harjumuste, teadussaavutuste, soovituste ja omandatud kogemuste vahel. Tegelikult on vajalik kasutada sümbioosi ehk kooselu nendest valikuvõimalustest. Elu pole sugugi sirgjooneline ja üheselt võetav. Nii on ka teadliku ja kasuliku toitumise kujundamisega.

 

Veel on üks aspekt, mida tuleb kindlasti arvestada: iga inimese omapära. Iga organism on erinev ning vastavalt sellele tuleb ka oma valikud ise paika panna. Tähtsad on eesmärk ja vajadus. Endale tuleb esitada küsimus: MIDA MINA ISE TAHAN SAAVUTADA JA MIDA MINA VAJAN. Loomulikult tuleb kõigepealt silmas pidada enda tervist ja heaolu. Ravimireklaamide viimane lause on: Vajadusel konsulteerige arsti või apteekriga. Tundub olevat kulunud ja päheõpitud lause. Terviseprobleemidega inimesel tuleb arstiga konsulteerida ka oma toitumisplaani koostamisel. Kõik me oleme tarbijad. Tehes mõistlikke ja kaalutletud otsuseid kaitseme kõigepealt iseennast. Ka see on tarbijakaitse. Seega on igaühel võimalik kaasa lüüa selles töös. Seepärast lisame oma kodulehele uue sisulehe, mis käsitleb toitumisega seotud teemasid.

 

 

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!