' Õigus õiguse vastu

Saime mureliku tarbija kirja.

Olen tarbija, kes külastas oma kodupoodi. Selleks on tavapärane market, kus umbes 50 töötajat. Olen kuulnud, et selles ettevõttes ei peeta lugu vaktsineerimisest töötajate hulgas. Olin selles suhtes skeptiline.

06.04.21, käisin poes oma oste tegemas. Kahjuks kuulsin kassas mulle järgnenud ostja ja kassapidaja vahelist vestlust:

 – kas oled vaktsineeritud, küsis ostja,

- ei, vastas kassapidaja – ma ei vaktsineeri ega teegi seda, sest meie töötajate hulgas on enamus, kes ei ole huvitatud vaktsineerimisest

Mina kui tarbija, ma vajan teadmist ja kindlust, et poeskäik on ohutu. Kuidas on eesliinitöötajal võimalik sellise suhtumisega oma tööd teha? Me keegi ei tea, kes on viirusekandja või ka sümptomiteta haige, nii jagatakse haigust teistele.

Olen teadlik väitest, et igal inimesel on õigus ise otsustada ja end mitte vaktsineerida. Kas tal on aga õigus teisi inimesi võimaliku nakkuse puhul ka nakatada??? Miks on vaktsiinivastaste õigus ülem kui teiste inimeste õigus olla kaitstud???

Arvan, et kõik eesliinitöötajad, kes puutuvad kokku inimestega oma tööalaselt, peavad olema vaktsineeritud ja ei tohi nakkust levitada. Alati on tarbijal võimalik valida teine pood. Antud pood kaotab vähemalt ühe oma püsikliendi.

Leian, et meie riigi valitsus peab sellesse sekkuma ja oma seisukoha ütlema.

 

2012.a detsembris jätkas ühing kaupade ja teenuste hinnavaatlusi  Tartu linna 24 teenindusettevõttes ja 22 kaupluses.  12-11-10 hinnavaatlused tartus 1.xls



Kokkuvõte: kui hinnad teenindusettevõtetes olid oluliselt tõusnud 2011.a detsembris võrreldes 2010.a detsembri hindadega, siis 2012.a detsembris ilmnes, et teenuste hinnatõus oli oluliselt pidurdunud, paljud teenuste hinnad olid jäänud samaks võrreldes aastataguste hindadega. Näiteks, kõikide iluteenuste ja massaaziteenuste hinnad jäid samaks, samuti enamus toitlustuse-, hotellide ja õmblusteenuste hindadest jäi samaks.


Vaadeldud kaupade osas seda ei täheldatud. Näiteks, ehitusmaterjalide hinnad jäid samaks ainult 43% juhtudel, samas tõusid 33% juhtudel.  Bürookaupade korral oli hinnatõus 2012.a. detsembris võrreldes aasataguste hindadega 52% juhtudel, samas hinnalangus 30% juhtudel. Kosmeetikakaupade korral täheldati 2012.a detsembris aga  vaadeldud kaupade hinnalangust 47% ja hinna samasust 34% juhtudel.

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!